Про театр

Львівський обласний академічний театр ляльок розпочав свою діяльність виставою “Івасик-Телесик”, прем’єра якого відбулася 15 квітня 1946 року в приміщенні тогочасної Ремісничої палати. Репертуар театру балансував між виставами для дорослих та дітей. Зокрема в репертуарі йшли вистави за народними та літературними казками такими, як Коза-дереза”, “Пан Коцький”, “Фарбований лис” за І. Франком, “Снігова королева” Г.К.Андерсена, “Ріккі-тіккі-таві” Р. Кіплінга тощо. Для дорослих глядачів театр в різний час створював настуні вистави – “Ніч перед Різдвом” М. Гоголя, “Мадемуазель Нітуш” Г. Мельяка та А. Мілло, “Ловіть мить успіху” К. Рижова, “Біда від ніжного серця” В.Сологуба, “Мадемуазель Нітуш” Г.Мельяка і А.Мілло, “Лівша” за Леськовим тощо.

В часи незалежної України репертуарна політика театру більше сконцентувалась на виставах для дітей молодшого віку. Проте разом з тим в 1996 році – в честь 50-річчя театру був започаткований Міжнародний фестиваль театрів ляльок “Золотий Телесик”, який відбувався 10 разів від часу заснування. Учасниками фестивалю були театри з різних країн, зокрема з Польщі, Казахстану, Білорусії, Молдови та інших.

У різні роки втеатрі працювали актори: О. Бродоцька, Г. Бродоцький, Ю. Коляда, І. Милимук. Нині у складі трупи: Х. Гаврилюк, Л. Грядова, С. Кабанова, О. Кочергін, В. Курилко, С. Курилко, В. Павлюк. Очільниками і мистецьким ядром театру в різний час були також  директори Л. Зільберґ, С. Стешенко, Я. Синиця (останній – з 1977 по 2017 рр.) (також головний художник); на посаді головного режисера театру  — А.Н. Мацкевич, М. Шурупов, О. Куцик (від 2006), Олена Сєрова-Бондар (сьогодні) ; головні художники — І.І. Карпинець, М.В. Кипріян, П. Миронов, В. Руденко, І. Кульчицька (від 1996 і сьогодні) ; зав. муз. частини – В. Полянський.

З 2017 року, після багаторічного керівництва заслуженого працівника культури України  Ярослава Володимировича Синиці, новим художнім керівником-директоркою стала Уляна Мороз. Стратегія нового керівництва передбачає модернізацію творчих процесів в театрі та створення нового обличчя театру, який буде привабливим для людей віком від 3 до 103 років! Для цього нова керівничка Уляна Мороз активно набирає нову прогресивну команду для ревіталізації Театру ляльок – починаючи з репертуару і завершуючи публічним простором навколо театральної будівлі. Вже в новому сезоні 2017/2018 глядачів чекатиме низка сюрпризів та новинок.